Iako obično mislimo da su to kvake od vrata ili pak WC školjke, mobiteli su, pored daljinskih upravljača stvari na kojima ima najviše prljavštine. Stoga je ovo leglo bakterija potrebno, naročiti u doba korone, više puta čistiti
PhoneSoap ili prevedeno s engleskog sapun za telefon efektan je i duhovit naziv za čistače mobitela nove generacije. Nakon različitih tekućina, sprejeva i vlažnih maramica, na tržištu je osvanuo mini uređaj koji ima ulogu dezinficiranja te je vrlo brzo postao veliki hit.
Tome je svakako pomogla i trenutne životne okolnosti pandemije koronavirusa, ali i činjenice da su brojna istraživanja pokazala kako je mobitel stvar na kojoj se u domu može pronaći velika količina bakterija, veća nego primjerice na WC školjci, dasci za rezanje hrane ili pak kvaki vrata.
PhoneSoap je mini uređaj tek nešto veći od mobitela samog, te mu je lako naći mjesto na radnom stolu, noćnom ormariću, kuhinjskoj radnoj plohi te u torbi. Njegova prednost je što neutralizira bakterije koje druga sredstva za čišćenje telefona ne mogu. Radi na principu UV zračenja – dovoljno je samo svoj mobitel staviti u kutiju, poklopiti je i stisnuti gumb za početak čišćenja koje traje oko 10 minuta.

Da je posao dezinficiranja gotov, pokazat će vam lampica koja će zasvijetliti. Dobra strana PhoneSoapa je što u njega možete staviti i one najveće mobitele te ima dodatnu ulogu punjenja mobitela, što je savršena opcija kada putujete ili idete na posao jer ne morate sa sobom nositi i punjač.

Ovaj gadget, elegantnog dizajna, poput kutije za naočale temeljiti je dezinficijens i za dječje dude, slušalice, kablove… koji možete nabaviti preko Amazona po cijeni od 490 kuna.
