Malo je kombinacija boja (ili ne boja) koje uvijek iznova oduševljavaju i nude neograničene kombinacije i mogućnosti eksperimentiranja sa stilovima poput crne i bijele.
Iako ih možete kombinirati i same, prednost crne i bijele jest činjenica da pašu uz sve ostale boje. Ako ne volite boje, kombinirajte ih sa sivim ili neutralnim nijansama, a možete im dodati neočekivanu dozu jarkih tonova, na primjer tirkizno plave, jarko žute ili pak ružičaste.
Bez obzira koja je prostorija posrijedi ili pak kakav dojam i izgled želite postići, ove dvije ne boje siguran su saveznik. Baš poput mode, crna i bijela vječni su klasici i uvijek dobrodošli u svaki interijer.
Ako i sumnjate, naša će vas galerija zasigurno razuvjeriti.

Monokromatska kombinacija ne mora biti dosadna – upotrijebite nekoliko nijansi sive kako biste prostoru dali zanimljiviji efekt, a posebnu pozornost obratite na igru oblika i materijala u prostoru.

Umjesto sivih, s crnom i bijelom možete kombinirati sve neutralne nijanse, od sivo bež pa sve do boje pijeska. Tako će prostor djelovati toplije.


Kako biste izbjegli hladan dojam prostorije, obogatite je mnoštvom detalja – hoće li oni biti u boji ili ne, ovisi o vašem ukusu.

Monokromatska kombinacija katkad može djelovati grubo – to možete izbjeći neočekivanom dozom boje.



Crno bijeli interijeri vole drvene površine – katkad je samo parket u lijepoj nijansi dovoljan za izbjegavanje hladnog i sterilnog efekta.
Uzorci, detalji u bojama i različite teksture učinit će prostor razigranijim i toplijim.
Kuhinja je jedna od prostorija u kojo nerijetko nailazimo na monokromatsku shemu – umjesto bijelih, isprobajte crne fuge i naglasite oblik pločica.
Ako niste sigurni koji omjer boja odabrati, igrajte na sigurno: neka dominantna bude bijela (60 posto), zatim siva (30 posto) i naposljetku crna (10 posto).

Crno bijela kombinacija može djelovati vrlo luksuzno, dodate li joj sjajne detalje u zlatnoj ili srebrnoj boji i reflektirajuće površine.





Volite li monokromatske interijere? Recite nam u komentaru!